Tento rok sa bude sláviť Advent a Vianoce v Betleheme v redukovanej podobe

20. november 2020

Tento rok sa bude sláviť Advent a Vianoce v Betleheme v redukovanej podobe

ento rok sa bude sláviť Advent a Vianoce v Betleheme v redukovanej podobe a s obmedzeným počtom účastníkov. Primátor Betlehema Anton Salman o tom informoval palestínsku agentúru PNN. Prebiehajúca pandémia koronavírusu nás núti „zabezpečiť najvyššiu úroveň bezpečnosti a prevencie v nadchádzajúcom vianočnom období,“ uviedol Salman. Takže namiesto rôznych udalostí počas 60 dní pred Vianocami sa tohtoročné oslavy zredukujú na „najdôležitejšie“ oslavy, ako je rozsvietenie svetiel vianočného stromčeka, vianočný jarmok alebo prechod patriarchov na námestie pred Bazilikou Narodenia Pána. Pretože tentoraz sa ich bude môcť zúčastniť iba zopár ľudí, ústredné oslavy sa budú vysielať v televízii a na sociálnych sieťach.

Primátor tiež oznámil, že v rámci spoločnej kampane s ministerstvom zdravotníctva informujú obyvateľov mesta o ochranných opatreniach proti koronavírusu, jedným z nich je vyhýbanie sa zhromaždeniam. Úrady sa týmto spôsobom snažia vyhnúť napríklad potrebe obmedziť pohyb obyvateľstva počas sviatočných dní. Aj keď v čase prázdnin nebude platiť úplný zákaz pobytu zahraničných návštevníkov, ich počet bude obmedzený. „Vianočné obdobie je časom svetla a nádeje, že ľudstvo bude schopné prekonať pandémiu koronavírusu a vrátiť sa do normálneho života,“ uviedol starosta Betlehema.

ZDROJ: TK KBS