Pápež slúžil svätú omšu pre bezdomovcov a dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú

« všetky aktuality

15. november 2020

Pápež slúžil svätú omšu pre bezdomovcov a dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú

Tradičný obed pre chudobných Vatikán kvôli pandémii zrušil, rozdal však tisícky potravinových balíčkov.

Pápež František v nedeľu dopoludnia slúžil svätú omšu v Bazilike sv. Petra vo Vatikáne pri príležitosti Svetového dňa chudobných. Jeho slávenie zaviedol pred troma rokmi v závere Roka milosrdenstva.

Svätej omši sa kvôli pandemickým opatreniam zúčastnila len približne stovka ľudí žijúcich v rímskych uliciach a dobrovoľníkov, ktorí im pomáhajú. Zrušený bol aj tradičný obed, na ktorom po minulé roky pápež hostil tisícky účastníkov bohoslužby. Núdznym rodinám však bolo rozdistribuovaných 5 000 potravinových balíčkov. Vďaka sponzorským darom Vatikán rozdal aj 2,5 tony cestovín a 350-tisíc ochranných rúšok.

„Rovnako aj improvizované zdravotné stredisko, ktoré na niekoľko týždňov pri tejto príležitosti zvykol Vatikán vybudovať na Námestí sv. Petra, tento rok nebude prítomné. Núdzne osoby však v stálej zdravotnej ambulancii fungujúcej pod kolonádou námestia môžu okrem zvyčajnej pomoci byť aj zdarma otestovaní na COVID-19 či zaočkovaní proti chrípke. Okrem toho bude v rímskych farnostiach prítomný karavan poskytujúci zdravotnú pomoc,“ informoval portál Vatican News.

Už v júni pápež zverejnil aj osobitné posolstvo k tomuto dňu, ktorého hlavnou témou je výzva z Knihy Sirachovcovej: „Podaj svoju ruku chudobnému“ (Sir 7, 36).

ZDROJ: postoj.sk

20 C + M + B 11

Milí devínski farníci, všetci obyvatelia i návštevníci Devína,

aj keď sme už z „nového“ roka 2021 odkrojili prvých desať dní, stále trvá príhodný čas úprimne Vám zaželať, aby to bol rok všestranne požehnaný - vrátane zdravia a ochrany pred chorobami, čo tento krát zaznieva zvlášť naliehavo. Ponad to však Vám i sebe prajem, aby sme z kroka na krok vedeli rozpoznávať nielen o čo nás mimoriadny stav oberá, ale aj aké príležitosti ponúka - a dokázali zlé obracať na dobré.

Najčastejšie ste sa ma v posledných dňoch pýtali, ako to bude s trojkráľovým požehnávaním domov. Tento starobylý zvyk zažíva svoju renesanciu a v Devíne sa už roky teší veľkej priazni, a to nielen zo strany praktizujúcich veriacich, čo si veľmi vážim.

Sväté omše počas roka

Letné obdobie

Pondelok -
Utorok -
Streda -
Piatok -
Nedeľa -

Zimné obdobie

Pondelok -
Streda -
Piatok -
Sobota -
Nedeľa -

Osobné údaje sú na webovej stránke spracúvané v súlade s aktuálnou právnou úpravou (Zákon 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a Nariadenie Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov).

Záväzné predpisy o ochrane osobných údajov v prostredí Katolíckej cirkvi, spôsob spracúvania osobných údajov v Katolíckej cirkvi a s tým súvisiace potrebné informácie sú uvedené na stránke Ochrana osobných údajov (gdpr.kbs.sk).